Wielkie czytelnicze podsumowanie – lista wszystkich przeczytanych książek w 2017 roku

W minionym roku założyłam sobie, że przeczytam 100 książek, niestety mi się to nie udało. Osiągnęłam wynik 73 tytułów, ale i tak jestem z siebie zadowolona. Sięgam po książki codziennie, ale wychodzę z założenia, że czytanie to nie zawody, ani wyścigi, czasem wolę na spokojnie delektować się lekturą, a czasem pochłaniam w jeden wieczór. Cel postawiłam sobie sama dla siebie. 

Praca na pełen etat, codzienne obowiązki domowe, prowadzenie bloga, a czasami zwyczajna chęć snu po męczącym dniu nie pozwoliły mi zrealizować swojego noworocznego postanowienia, ale wcale się tym nie przejmuję, bo dzielnie, wytrwale i sumiennie dążyłam do realizacji planu.

Wkrótce przygotuję dla Was listę najlepszych i najgorszych przeczytanych w ubiegłym roku, a na razie co zapraszam na zestawienie wszystkich przeczytanych tytułów wraz z linkami do recenzji.

Cała lista książek przeczytanych w 2017 roku:

Styczeń

  1. Pierwsze kłamstwo – Sara Larsson http://stacjaksiazka.pl/recenzje/pierwsze-klamstwo-sara-larsson/
  2. Diabolika – S.J. Kincaid http://stacjaksiazka.pl/recenzje/diabolika-s-j-kincaid/
  3. Xięgi Nefasa w zaświatach – Małgorzata Saramonowicz http://stacjaksiazka.pl/recenzje/xiegi-nefasa-w-zaswiatach-malgorzata-saramonowicz-recenzja-przedpremierowa/
  4. Tajemne miasto – C.J. Daugherty, C. Rozenfeld http://stacjaksiazka.pl/recenzje/tajemne-miasto-c-j-daugherty-c-rozenfeld/
  5. Psalm 44 – Danilo Kis http://stacjaksiazka.pl/recenzje/psalm-44-danilo-kis/

Luty

  1. Milczenie – Shusaku Endo http://stacjaksiazka.pl/recenzje/milczenie-shusaku-endo/
  2. Moja Walka 5 – Karl Ove Knausgard http://stacjaksiazka.pl/recenzje/moja-walka-5-karl-ove-knausgard/
  3. Pani Einstein – Marie Benedict http://stacjaksiazka.pl/recenzje/pani-einstein-marie-benedict/

Marzec

  1. Oskarżenie Opowieści Totalitarne – Bandi http://stacjaksiazka.pl/recenzje/oskarzenie-opowiesci-totalitarne-bandi/
  2. #Upał – Michał Olszewski http://stacjaksiazka.pl/recenzje/upal-michal-olszewski/
  3. Zaginiony – Egon Hostovsky http://stacjaksiazka.pl/recenzje/zaginiony-egon-hostovsky/
  4. Jeszcze nie zwariowałam (chyba) – Agata Strzałka http://stacjaksiazka.pl/recenzje/jeszcze-nie-zwariowalam-chyba-agata-strzalka/
  5. Kobieta znikąd – Mary Kubica http://stacjaksiazka.pl/recenzje/kobieta-znikad-mary-kubica/
  6. Świat Andrzeja Fidyka – Andrzej Fidyk, Aleksandra Szarłat http://stacjaksiazka.pl/recenzje/swiat-andrzeja-fidyka-andrzej-fidyk-aleksandra-szarlat/

Kwiecień

  1. Ślady – Jakub Małecki http://stacjaksiazka.pl/recenzje/slady-jakub-malecki/
  2. Jak pokochać centra handlowe – Natalia Fiedorczuk http://stacjaksiazka.pl/recenzje/jak-pokochac-centra-handlowe-natalia-fiedorczuk/
  3. Tysiąc Pięter – Katharine McGee http://stacjaksiazka.pl/recenzje/poznajcie-bohaterki-ksiazki-tysiac-pieter-avery/
  4. Pragnienie – Jo Nesbo http://stacjaksiazka.pl/recenzje/pragnienie-jo-nesbo/
  5. Absurdy i kurioza przedwojennej Polski – Remigiusz Piotrowski http://stacjaksiazka.pl/recenzje/absurdy-i-kurioza-przedwojennej-polski-remigiusz-piotrowski/
  6. Łowcy Głów – Jo Nesbo http://stacjaksiazka.pl/recenzje/lowcy-glow-jo-nesbo/

Maj

  1. Kasacja – Remigiusz Mróz http://stacjaksiazka.pl/recenzje/kasacja-remigiusz-mroz/
  2. Umarli mają głos – Marek Krajewski, Jerzy Kawecki http://stacjaksiazka.pl/recenzje/umarli-maja-glos-marek-krajewski-jerzy-kawecki/

Czerwiec

  1. Ganbare! Warsztaty umierania – Katarzyna Boni http://stacjaksiazka.pl/recenzje/ganbare-warsztaty-umierania-katarzyna-boni/
  2. Narratologia – Paweł Tkaczyk http://stacjaksiazka.pl/recenzje/narratologia-pawel-tkaczyk/
  3. Doktor Sen – Stephen King http://stacjaksiazka.pl/recenzje/doktor-sen-stephen-king/
  4. Pełna moc możliwości – Jacek Walkiewicz http://stacjaksiazka.pl/recenzje/pelna-moc-mozliwosci-jacek-walkiewicz/
  5. Z Archiwum X Wyznawcy – oficjalna kontynuacja serialu http://stacjaksiazka.pl/recenzje/z-archiwum-x-oficjalna-kontynuacja-serialu/
  6. Z Archiwum X Żywiciele – oficjalna kontynuacja serialu – wspólna recenzja powyżej.
  7. Historia światła – Jan Němec http://stacjaksiazka.pl/recenzje/historia-swiatla-jan-nemec/

Lipiec

  1. Jakoś to będzie. Szczęście po polsku http://stacjaksiazka.pl/recenzje/jakos-to-bedzie-szczescie-po-polsku/
  2. Wybór – Samantha King http://stacjaksiazka.pl/recenzje/wybor-samantha-king/
  3. Szczury – James Herbert http://stacjaksiazka.pl/recenzje/szczury-james-herbert/
  4. Karolina XL – Marta Fox http://stacjaksiazka.pl/recenzje/karolina-xl-marta-fox/
  5. Tu mówi Polska reportaże z Pomorza – Cezary Łazarewicz http://stacjaksiazka.pl/recenzje/tu-mowi-polska-reportaze-z-pomorza-cezary-lazarewicz/
  6. Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym – Maciej Czarnecki http://stacjaksiazka.pl/recenzje/dzieci-norwegii-o-panstwie-nadopiekunczym-maciej-czarnecki/
  7. Dom Hitlera – Despina Stratigakos http://stacjaksiazka.pl/recenzje/dom-hitlera-despina-stratigakos/
  8. Pies Baskerville’ów – Sir Arthur Conan Doyle http://stacjaksiazka.pl/recenzje/pies-baskervilleow-sir-arthur-conan-doyle-klasyka-laika/

Sierpień

  1. Tak sobie wyobrażałam śmierć – Johanna Mo http://stacjaksiazka.pl/recenzje/tak-sobie-wyobrazalam-smierc-johanna-mo/
  2. Zanim się pojawiłeś – Jojo Moyes – http://stacjaksiazka.pl/recenzje/zanim-sie-pojawiles-jojo-moyes/
  3. Ambasadorowa – Edyta Włoszczek http://stacjaksiazka.pl/recenzje/ambasadorowa-edyta-wloszczek/
  4. Atomowe miasta i nieznane katastrofy nuklearne – Kate Brown http://stacjaksiazka.pl/recenzje/plutopia-atomowe-miasta-i-nieznane-katastrofy-nuklearne-kate-brown/
  5. Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości – Swietłana Aleksijewicz http://stacjaksiazka.pl/recenzje/czarnobylska-modlitwa-kronika-przyszlosci-swietlana-aleksijewicz/
  6. Plankton – Mariusz Sieniewicz http://stacjaksiazka.pl/recenzje/plankton-mariusz-sieniewicz/
  7. Bang Bang! Wystrzałowy samochód – Ian Fleming http://stacjaksiazka.pl/recenzje/bang-bang-wystrzalowy-samochod-ian-fleming/

Wrzesień

  1. Tajemnica wysypy Flatey – Viktor Arnar Ingólfsson http://stacjaksiazka.pl/recenzje/tajemnica-wysypy-flatey-viktor-arnar-ingolfsson/
  2. Nowy wspaniały świat – Aldous Huxley http://stacjaksiazka.pl/recenzje/nowy-wspanialy-swiat-aldous-huxley-klasyka-laika/
  3. Więzienia Świata – Scott Christianson http://stacjaksiazka.pl/recenzje/wiezienia-swiata-scott-christianson/
  4. Z Zambii na Księżyc – Bartek Sabela http://stacjaksiazka.pl/recenzje/afronauci-z-zambii-na-ksiezyc-bartek-sabela/
  5. 1945 wojna i pokój – Magdalena Grzebałkowska http://stacjaksiazka.pl/recenzje/1945-wojna-i-pokoj-magdalena-grzebalkowska/
  6. Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt – Martin Durrani, Liz Kalaugher http://stacjaksiazka.pl/recenzje/kudlata-nauka-madrosc-w-swiecie-zwierzat-martin-durrani-liz-kalaugher/
  7. Zły Chłopiec – Bogusław Linda w rozmowie z Magdą Umer http://stacjaksiazka.pl/recenzje/zly-chlopiec-boguslaw-linda-w-rozmowie-z-magda-umer/
  8. Panna Nikt – Tomek Tryzna http://stacjaksiazka.pl/recenzje/panna-nikt-tomek-tryzna/
  9. Mężczyzna, który gonił swój cień – David Lagercrantz http://stacjaksiazka.pl/recenzje/mezczyzna-ktory-gonil-swoj-cien-david-lagercrantz/

Październik

54. Świat według Polki – zbiór opowiadań http://stacjaksiazka.pl/recenzje/swiat-wedlug-polki-zbior-opowiadan/

55. Lokatorka – J.P. Delaney http://stacjaksiazka.pl/recenzje/lokatorka-j-p-delaney/

56. W zasadzie tak – Jacek Fedorowicz http://stacjaksiazka.pl/recenzje/w-zasadzie-tak-jacek-fedorowicz/

57. Wymazane – Michał Witkowski http://stacjaksiazka.pl/recenzje/wymazane-michal-witkowski/

58. Uzdrowiciel – Marek Vadas http://stacjaksiazka.pl/recenzje/uzdrowiciel-marek-vadas/

59. Himalaistki – Mariusz Sepioło http://stacjaksiazka.pl/recenzje/himalaistki-mariusz-sepiolo/

60. Wieża – Robert J. Szmidt http://stacjaksiazka.pl/recenzje/wieza-robert-j-szmidt/

Listopad

61. Rdza – Jakub Małecki http://stacjaksiazka.pl/recenzje/rdza-jakub-malecki/

62. Wzgórze Psów – Jakub Żulczyk http://stacjaksiazka.pl/recenzje/wzgorze-psow-jakub-zulczyk/

63. Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy – Anna Dziewit-Meller http://stacjaksiazka.pl/recenzje/damy-dziewuchy-dziewczyny-historia-w-spodnicy-anna-dziewit-meller/

64. Czarownica – Camilla Lackberg http://stacjaksiazka.pl/recenzje/czarownica-camilla-lackberg/

65. Duchy Jeremiego – Robert Rient http://stacjaksiazka.pl/recenzje/duchy-jeremiego-robert-rient/

66. Futu.re – Dymitry Glukhovsky http://stacjaksiazka.pl/recenzje/futu-re-dymitry-glukhovsky/

67. Murder Park. Park Morderców – Jonas Winner http://stacjaksiazka.pl/recenzje/murder-park-park-mordercow-jonas-winner/

Grudzień

68.  Purezento – Joanna Bator http://stacjaksiazka.pl/recenzje/purezento-joanna-bator/

69. W ciemność – Anna Bolavá http://stacjaksiazka.pl/recenzje/w-ciemnosc-anna-bolava_1/

70. Dekameron – Giovanni Boccaccio http://stacjaksiazka.pl/recenzje/dekameron-giovanni-boccaccio-klasyka-laika/

71. Kryptonim „Frankenstein” – Przemysław Semczuk http://stacjaksiazka.pl/recenzje/kryptonim-frankenstein-przemyslaw-semczuk/

72. Tekst – Dmitry Glukhovsky http://stacjaksiazka.pl/recenzje/tekst-dmitry-glukhovsky/

73. Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie – Janusz Leon Wiśniewski http://stacjaksiazka.pl/recenzje/wszystkie-moje-kobiety-przebudzenie-janusz-leon-wisniewski/