Urządzam bibliotekę marzeń

Od zawsze chciałam mieć pokój, który mogłabym przeznaczyć na bibliotekę. Pewnie nieszybko będę mogła to pragnienie zrealizować, ale pomarzyć zawsze można. Postanowiłam skompletować meble i dodatki, które znalazłyby się w mojej idealnej czytelni. W swoich dekoratorskich fantazjach postawiłam na klimat retro.

Rzecz najważniejsza, czyli regał. Ponieważ już teraz posiadam około tysiąca książek, biblioteczka musi być bardzo duża. Marzy mi się ściana po sufit wypełniona książkami.

Myślę, że potrzebne byłyby mi co najmniej trzy takie regały, a oprócz nich inne miejsca, w których mogłabym trzymać książki, na przykład kufer…

…albo taka nietypowa drabinka.

Czytanie kojarzy mi się nieodłącznie z piciem kawy lub herbaty, więc z całą pewnością przydałby mi się w mojej bibliotece stolik kawowy. Wybrałam taki dość surowy, naturalny, z drewna czereśniowego. 

A jak mam już stolik to będzie potrzebne pewnie biurko. W bibliotece nie chciałabym wstawiać komputera, ale czasem robię odręczne notatki, więc jest to mebel dla mnie niezbędny. 

Do biurka na pewno będzie mi potrzebne krzesło. Znalazłam model w moim ulubionym kolorze.

 

Teraz czas na zapewnienie sobie komfortowych warunków. Każdy mol książkowy uwielbia czytać w fotelu, który powinien być przede wszystkim wygodny, tak, aby nic nie przeszkadzało i nie gniotło w wielogodzinnej lekturze.

Uwielbiam czytać na leżąco, więc przyda się także sofa. Do biblioteki nie potrzebuję rozkładanego łóżka, a jedynie takie, na którym mogłabym się wyłożyć z książką. Często gromadzę różne szpargały, więc klimatyczna komoda z wieloma szufladami nada się do tego celu idealnie.

Przytulności wnętrzu nada kolorowy dywan, który uchroni mnie przy okazji od zimnej podłogi, na której czasami lubię leżeć z ciekawą książką.

 

Bardzo podobają mi się ściany z surowej cegły, ale pewnie nie będę mogła takich mieć w swojej bibliotece, wybrałam więc tapetę, która będzie tę cegłę imitować.

Lubię czytać wieczorami i głównie wtedy to robię, więc na pewno będzie mi potrzebna nocna lampka.

Na sam koniec należy wybrać jeden z najważniejszych elementów wymarzonej czytelni, czyli… kocyk, pod który można będzie się zakopać z książką w długie jesienne i zimowe wieczory.


Wszystkie elementy mojej biblioteczki marzeń znajdziecie w wyszukiwarce mebli i dekoracji FAVI.pl


ARTYKUŁ PROMOCYJNY