Czytelnia na Stacji #5 – znalezione w sieci

Zapraszam na kolejną dawkę najciekawszych wpisów, wywiadów, felietonów i postów o literaturze, które znalazłam w ostatnim czasie w sieci. Porcja tekstów idealnie nada się do kawy.


Jeśli interesują Was wpadki dużych korporacji, to na blogu Kulturą w płot przeczytacie świetny wpis o dziwacznych zdjęciach w Google Books, które nie powinny nigdy ujrzeć światła dziennego — wszystko możecie zobaczyć TUTAJ.


Od dawna wiadomo, że prawa do ekranizacji powieści Stephena Kinga są niebotycznie drogie. Jak podaje Gazeta.pl, tym razem mistrz grozy postanowił sprzedać prawa do swojego opowiadania za… jednego dolara. Więcej o tej transakcji przeczytacie TUTAJ.


Wiele bardzo ważnych tematów o książkowych blogach porusza Sławomir Krempa w serwisie granice.pl. Redaktor zastanawia się, jaka jest przyszłość blogowania, czy tekst ma szanse przebić się nad ładne zdjęcia na Instagramie i czego od recenzentów oczekują wydawcy. Wpis możecie przeczytać TUTAJ.


Na serwisie granice.pl pojawił się również ciekawy wywiad z wydawcami, którzy opowiadają o współpracy z blogerami książkowymi i zmianach, które w ostatnich latach zaszły w recenzenckim światku. Zajrzyjcie TUTAJ.


Kuba z bloga Oczytany Facet zadaje pytanie: „Jaki jest sens ulepszania klasycznych dzieł literackich?”. Rozważania na ten temat znajdziecie TUTAJ.