5 męskich bohaterów literackich, których kocham najbardziej

Dziś obchodzimy Dzień Mężczyzny. Z tej okazji chciałabym Wam przedstawić pięciu mężczyzn, których ubóstwiam – mimo tego, że nie są idealni, mimo tego, że mają swoje wady. Oto moi ulubieni (anty)bohaterowie. 

1. Harry Hole z serii książek Jo Nesbo

To niezwykle inteligenty mężczyzna, do tego wysoki, przystojny, ze specyficznym poczuciem humoru. Komisarz Hole pracuje w Wydziale Zabójstw w Oslo i często styka się z najbardziej niebezpiecznymi przestępcami. Dzięki bystremu umysłowi potrafi rozwikłać najtrudniejsze zagadki.

Wady: Jest porywczym alkoholikiem i pracoholikiem.


2. Geralt z Rivii z cyklu o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego

Obdarzony niezwykłymi umiejętnościami, szkolony od dzieciństwa, przemierza świat, by oczyścić go z wszelkich potworów. Jest silny, waleczny, nieustępliwy, żeby osiągnąć swój cel, jest w stanie poświęcić bardzo wiele.

Wady: Lubi mordować, jest bezpłodny, ma dziewczynę, z którą nie można zadzierać. 


3. Profesor Snape z cyklu o Harrym Potterze J.K. Rowling

Uczy Eliksirów, mimo że chciałby uczyć czarnej magii. Jest złośliwy lubi uprzykrzać innym życie, ale tak naprawdę pod nieprzyjemną maską kryje się w nim człowiek o złotym sercu.

Wady: Nie myje włosów, dokucza innym, jest niesprawiedliwy. 


4. Hanibal Lecter z powieści Thomasa Harrisa

Jest niebezpiecznym mordercą, ale jednocześnie inteligentnym mężczyzną, który zza krat więzienia potrafi oczarować niejedną kobietę. Nawet taką, która jest po drugiej stronie barykady i pracuje dla policji.

Wady: Lubi zabijać, a później zjadać ludzkie organy.


5. Woland z Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa

Mawiają, że pochodzi z piekła, choć nikt tego nie jest w stu procentach pewien. Władczy, pewny siebie, nie warto z nim wchodzić w dyskusję, bo może się to bardzo źle skończyć. Nie jest też za urodziwy – ma krzywe usta, dwukolorowe oczy, i nierówne brwi. Cudzoziemiec jak malowany!

Wady: Ma wątpliwe miejsce pochodzenia i zamieszkania, posiada wrednego, przerośniętego kota i lubi oszukiwać.