7 ciekawostek o Stephenie Kingu na 70. urodziny

Dziś siedemdziesiąte urodziny obchodzi mistrz grozy Stephen King, który cieszy się ogromną popularnością niemal na całym świecie. Najbardziej znane tytuły to, m.in. „Lśnienie”, „Cmętarz Zwieżąt”, „Zielona Mila”, „To”, „Cujo”, czy „Carrie”, ale tych powieści jest znacznie, znacznie więcej. Z okazji urodzin Kinga przygotowałam zbiór siedmiu ciekawostek na jego temat.

1. W lecie 1999 roku po napisaniu książki „Buick 8” Stephen King został potrącony przez samochód. Pisarz miał liczne obrażenia wielokrotne złamanie biodra, połamane żebra i uszkodzone płuco. Felerny samochód został odkupiony przez prawnika Kinga (żeby nie doprowadzić do licytacji na aukcji) i zniszczony na złomowisku. Smith – sprawca wypadku zmarł rok później, w dzień urodzin pisarza po przedawkowaniu leków przeciwbólowych.

2. W tym samym momencie, kiedy umarła matka pisarza, jego roczny syn zaczął się krztusić i omal się nie udławił. Został cudem odratowany przez żonę Kinga.

3. Po zabiegu wazektomii Steven King mimo przeciwwskazań całkowicie poświęcił się pracy. Żona znalazła go podczas pisania w kałuży własnej krwi. Nie dał się odwieźć do szpitala, dopóki nie dokończył rozdziału książki.

4. King testował sprzedaż e-booków swoich powieści już w 2000 roku. Wydawcy pukali się w czoło, dziwiąc się temu wybrykowi. A teraz?

5. King swoją pierwszą opublikowaną powieść początkowo wyrzucił do śmieci. Na szczęście jego żona wyciągnęła ją z kosza, dzięki czemu możemy czytać Carrie.

6. Czego boi się mistrz grozy? Liczby 13.  W jednym z wywiadów King przyznał, że kiedy musi pokonać trzynasty stopień na schodach, stara się przeskoczyć dwunasty i trzynasty jednocześnie.

7. Czego nie powtórzyłby drugi raz w życiu? Nigdy nie zgodziłby się na pojawienie się w tej reklamie: