Darmowe e-booki — gdzie znaleźć?

E-booki stają się coraz popularniejsze. Wygoda korzystania i szeroka oferta abonamentowa sprawiają, że ta forma czytania zyskuje swoich zwolenników. Lubię zabierać ze sobą e-booki w podróż lub, gdy załatwiam codzienne sprawy, bo nie muszę obciążać bagażu czy torebki wielkimi i ciężkimi tomami. Mogę też mieć przy sobie wiele tytułów, co dla osoby czytelniczo niezdecydowanej jest ogromnym atutem. Dziś zaprezentuję Wam, skąd wziąć e-booki za darmo. I to całkiem LEGALNIE!


1. Okresy próbne w abonamentach — rozkładając sobie je w czasie możecie skorzystać z całkiem długiego okresu

  • Legimi — standardowo proponują 7 dni, ale ja Wam oferuję kod na 30 dni darmowego okresu próbnego – DARMOWY KOD DO LEGIMI
  • ibuk.pl — 7 dni za darmo
  • BookBeat.pl — mają głównie audiobooki, ale niektóre są z opcją przełączenia na e-booka — 2 tygodnie za darmo
  • EmpikGo — 7 dni za darmo

Trzeba pamiętać, że oferta darmowych abonamentów obowiązuje tylko wtedy, jeśli jesteś nowym użytkownikiem.


2. Księgarnie internetowe — część księgarni udostępnia w swoich zasobach darmowe e-booki


3. Biblioteka — to dość oczywiste miejsce, gdzie można znaleźć książki za darmo, ale nie każdy wie, że biblioteki oferują także bezpłatne e-booki, np. w postaci darmowego dostępu do Legimi.


4. Platformy z e-bookami za darmo — jest całkiem sporo serwisów, gdzie można znaleźć bezpłatne książki, oto kilka z nich:


Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj miejsca dla siebie, które w sposób legalny pozwolą się cieszyć z darmowych audiobooków.