Horoskop czytelnika na 2022 rok

Sprawdź, co gwiazdy mówią o Twoim czytelniczym roku. Jak wypadnie? Co Cię czeka? Jak powiodą się Twoje książkowe plany?

Koziorożec (22.12-19.01)

Masz duże ambicje i jesteś zdyscyplinowany. Z nowym rokiem rozpiszesz listę książek, które zamierzasz przeczytać. Niestety nie uda Ci się pochłonąć wszystkich tytułów, bo będą przybywać wciąż nowe i nowe powieści, z którymi koniecznie będziesz chciał się zapoznać.


Wodnik (20.01-18.02)

Lubisz przekraczać granice. Już w styczniu ustalisz, ile książek chciałbyś przeczytać, a będzie ich więcej niż w poprzednim roku. Uparcie dążąc do celu i systematycznie realizując wyzwanie, masz spore szanse osiągnąć czytelniczy sukces.


Ryby (19.02-20.03)

Uwielbiasz marzyć i odpływać do innych krain. W tym roku będziesz często sięgać po rozbudzające wyobraźnię powieści. Wysoko rozwinięta intuicja podpowie Ci, które tytuły okażą się strzałem w dziesiątkę.


Baran (21.03-19.04)

Uparcie przesz naprzód. Lubisz czytelnicze zadania. Nie ma przed Tobą celów nieosiągalnych. Choćbyś miał przekopać bibliotekę i wszystkie księgarnie w okolicy, znajdziesz interesujące Cię tytuły, które wpasują się w raz podjęte książkowe wyzwanie.


Byk (20.04-22.05)

Lubisz gromadzić i posiadać. Ten rok okaże się niekorzystny dla Twoich finansów. Pochłonie Cię pasja kupowania książek. Pamiętaj, aby nowe tytuły wybierać z rozwagą i nie zapychać i tak już uginających się półek w domowej biblioteczce.


Bliźnięta (23.05-21-06)

Jesteś ciekawski i towarzyski. Zapisz się do Dyskusyjnego Klubu Czytelniczego. Poznasz tam bratnią duszę, z którą będziesz mógł dyskutować o literaturze. Kto wie? Może to będzie przyjaźń na całe życie?


Rak (22.06-22.07)

Dużo martwisz się i przeżywasz. W tym roku po raz kolejny poruszą Cię rozrywające się w powieściach wydarzenia. Śmierć bohatera, którego pokochasz, wstrząśnie Tobą tak bardzo, że nie będziesz mógł się otrząsnąć przez dłuższy czas.


Lew (23.07-23.08)

Uwielbiasz być w centrum uwagi. Już teraz zapisałeś sobie lektury, które zamierzasz przeczytać i zaimponować ich znajomością swoim bliskim. Postaw na kultowe klasyki, zamiast bestsellerowe nowości, a oczarujesz tym kogoś, na kim Ci od dawna zależy.


Panna (24.08-22.09)

Jesteś bardzo staranny. W tym roku czekają Cię gruntowne porządki w domowej biblioteczce. Zastanów się, czy nie nadeszła pora, aby zainwestować w nowy, większy regał, na którym będziesz mógł poukładać swoje książki według ustalonego schematu.


Waga (23.09-22.10)

Dążysz do równowagi, dlatego w tym roku będziesz starał się zachować zdrowy bilans pomiędzy czytaniem książek a poświęcaniem czasu na inne przyjemności. Nowe książki będziesz kupował z rozwagą, nie nadszarpując domowego budżetu.


Skorpion (23.10-21.11)

Lubisz drążyć. W tym roku w swoich czytelniczych wyborach postawisz na kryminały lub literaturę faktu z detektywistyczną nutką. Wnikliwie będziesz analizować to, co przeczytasz, bez skrupułów krytykując słabe tytuły i potknięcia autorów.


Strzelec (22.11-21.12)

Lubisz przygody i jesteś optymistycznie nastawiony do świata, dlatego zastanów się nad tym, czy by nie zapisać się na jakiś czytelniczy wypad. Doskonałym pomysłem będzie także uczestnictwo w książkowych targach lub literackich spotkaniach.


PS. Horoskop należy traktować z przymrużeniem oka.