Co kupić czytelnikowi oprócz książki? Pomysły na prezent!

To już ostatni dzwonek na zamówienie prezentów! Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc postanowiłam przygotować listę podarków, którymi można obdarować książkoholika. Najbardziej oczywistym pomysłem jest oczywiście książka, ale gdy ktoś czyta nałogowo i często kupuje nowe pozycje, bardzo trudno trafić w tytuł, którego nie miał jeszcze w rękach i w takiej sytuacji uratują nas wszelkiego rodzaju okołoksiążkowe gadżety.


1. Skarpetki nie zawsze są trafionym pomysłem na prezent, ale… gdy mają one książkowy motyw, to powinny ucieszyć niejednego mola książkowego.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PREZENT


2. Książkowa biżuteria z pewnością ucieszy niejedną dziewczynę, która kocha literaturę.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PREZENT


3. Kojarzycie mapy zdrapki, gdzie można zdrapywać kraje, które się odwiedziło? Od niedawna na polskim rynku pojawiły się też plakaty z tytułami książek do zdrapania. Jeśli ktoś nałogowo wciąga literaturę, na pewno się ucieszy.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PREZENT


4. Jeśli szukacie czegoś bardzo oryginalnego, a obdarowywana osoba lubi różne manualne prace, możecie pomyśleć o miniaturowej księgarni do samodzielnego złożenia.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PREZENT


5. Było coś dla dziewczyn, teraz czas na pomysł dla chłopaków, czyli książkowa koszulka!

TUTAJ ZNAJDZIESZ PREZENT


6. Kubek wydaje się prezentem bardzo oklepanym, no chyba, że będzie on w kształcie ulubionego bohatera.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PREZENT


7. Funko popy to figurki, na których punkcie oszalał świat. Odwzorowują bohaterów książek i filmów. Jest to modny gadżet, który świetnie będzie prezentował się w domowej biblioteczce.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PREZENT


8. Zazwyczaj książkoholicy noszą książki ze sobą, co sprzyja ich zniszczeniom. Jest na to świetne rozwiązanie — pokrowiec na książkę!

TUTAJ ZNAJDZIESZ PREZENT


9. Można też połączyć w jednym prezencie dwie pasje: czytanie oraz granie i  kupić grę na podstawie książki.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PREZENT


10. I na koniec coś, co molom książkowym spodoba się na pewno, czyli bon na… książki.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PREZENT


Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla czytelników w moim prezentowniku i ucieszycie jakiegoś mola książkowego trafionym prezentem na święta. Napiszcie w komentarzach, czy coś Wam się spodobało.