Prezentownik — Co kupić czytelnikowi oprócz książki?

Grudzień to wspaniała okazja do prezentów. Już za kilka dni będziemy obchodzić Mikołajki, a i Święta Bożego Narodzenia widać na horyzoncie! Co kupić fanowi literatury? Najbardziej oczywistym pomysłem jest oczywiście książka, ale gdy ktoś czyta nałogowo i często kupuje nowe pozycje, bardzo trudno trafić w tytuł, którego nie miał jeszcze w rękach i w takiej sytuacji uratują nas wszelkiego rodzaju okołoksiążkowe gadżety. Przygotowałam kilka propozycji prezentowych, z których ucieszy się każdy książkoholik.


1. Skarpetki nie zawsze są trafionym pomysłem na prezent, ale… gdy mają one książkowy motyw, to powinny ucieszyć niejednego mola książkowego.

IDŹ PO PREZENT


2. Książkowa biżuteria z pewnością ucieszy niejedną dziewczynę, która kocha literaturę.

IDŹ PO PREZENT


3. Kojarzycie mapy zdrapki, gdzie można zdrapywać kraje, które się odwiedziło? Od niedawna na polskim rynku pojawiły się też plakaty z tytułami książek do zdrapania. Jeśli ktoś nałogowo wciąga literaturę, na pewno się ucieszy.

IDŹ PO PREZENT


4. Jeśli szukacie czegoś bardzo oryginalnego, a obdarowywana osoba lubi różne manualne prace, możecie pomyśleć o miniaturowej księgarni do samodzielnego złożenia.

IDŹ PO PREZENT


5. Było coś dla dziewczyn, teraz czas na pomysł dla chłopaków, czyli książkowa koszulka!

IDŹ PO PREZENT


6. Kubek wydaje się prezentem bardzo oklepanym, no chyba, że będzie on z literackim motywem!

IDŹ PO PREZENT


7. Funko popy to figurki, na których punkcie oszalał świat. Odwzorowują bohaterów książek i filmów. Jest to modny gadżet, który świetnie będzie prezentował się w domowej biblioteczce.

IDŹ PO PREZENT


8. Zazwyczaj książkoholicy noszą książki ze sobą, co sprzyja ich zniszczeniom. Jest na to świetne rozwiązanie — pokrowiec na książkę!

IDŹ PO PREZENT


9. Można też połączyć w jednym prezencie dwie pasje: czytanie oraz granie i  kupić grę na podstawie książki.

IDŹ PO PREZENT


10. I na koniec coś, co molom książkowym spodoba się na pewno, czyli bon na… książki.

IDŹ PO PREZENT


Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla swoich najbliższych czytelników, a może i sami sobie zrobicie prezent.