Książki na Wielkanoc

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a ja przygotowałam dla Was kilka wspaniałych książek z motywem wielkanocnym i wiosennym, które na pewno umilą Wam ten wyjątkowy czas.

„Wielkanocna parada” Richarda Yatesa — to opowieść o dwóch siostrach, które dorastają w latach 30. i 40. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Książka skupia się na relacjach między rodzeństwem, a motywem przewodnim jest Wielkanoc, która symbolizuje nadzieję i odrodzenie.

„Aksamitny Królik, czyli jak zabawki stają się prawdziwe” Margery Williams to książka dla dzieci, która opowiada o zwykłym pluszowym króliczku, który pragnie stać się prawdziwym królikiem. Książka zawiera wiele wątków związanych z nadzieją i odrodzeniem, co czyni ją idealną propozycją na Wielkanoc.

„Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett – to fascynująca powieść opowiadająca o małej dziewczynce, która po przymusowej przeprowadzce do wielkiego i ponurego domu, odkrywa tajemniczy ogród. Książka zawiera wiele wątków związanych z naturą i odrodzeniem, co czyni ją idealną propozycją na Wielkanoc.

„Wiosna” Karl Ove Knausgård — Oto jego czwarte dziecko, córka, z myślą, o której stworzył cykl Cztery pory roku, ma już trzy miesiące. Czterdziestosześcioletni ojciec odczuwa jednak ulotność tych chwil i — by ocalić je od zapomnienia — wykorzystuje swój talent…

Czy Wy też zauważyliście wysyp książek Gwiazdkowych, a brak powieści związanych z Wielkanocą? Jak myślicie, z czego to wynika?