Książki z Biedronki – upolowany stosik

Od dłuższego czasu w dyskontach takich jak Biedronka czy Lidl można kupić książki – czasami w całkiem atrakcyjnych cenach. Dwa dni temu w Biedronce upolowałam atrakcyjny stos dziewięciu książek w promocji 3 za 2. Każdy z tomów kosztuje 12,99 zł, ale jeżeli zakupimy dwie książki, trzecią otrzymamy za 1 grosz. Oto moje nabytki:

  1. Życie prywatne elit Drugiej Rzeczpospolitej – książka, na którą polowałam od dłuższego czasu, ale chciałam ją kupić w atrakcyjnej cenie i udało się.
  2. W cieniu Pałacu Zimowego – Powieść obyczajowa, rozgrywająca się przez kilkadziesiąt lat XX wieku. Młody Georgij niezwykłym zbiegiem okoliczności trafia do carskiego pałacu w Petersburgu, gdzie poznaje rodzinę Mikołaja II i zakochuje się w księżniczce. Gdy wybucha rewolucja, ucieka na Zachód i osiada z żoną w Londynie. Nostalgiczna opowieść o wpływie młodości i wielkiej historii na całe życie. Wątek sensacyjny (szpiegowski), świetna psychologia i panorama ważnych wydarzeń minionego stulecia. Nowa książka autora powieści „Chłopiec w pasiastej piżamie”.
  3. Czarna kobieta, biały kraj – napisana Waris Dire – to jedyna książka tej fascynującej modelki i działaczki społecznej, której nie czytałam, więc jestem bardzo zadowolona z tego łupu.
  4. Na tropie zła – profiler opowiada autentyczne historie ze swojego życia zawodowego, jestem bardzo ciekawa tej pozycji.
  5. Złamane wersety – Przed czternastu laty matka Aasmaani, Samina radykalna myślicielka i nieulękła aktywistka, wyszła z domu, kierując się w stronę morza. Wtedy widziano ją po raz ostatni. Wpadła w głęboką depresję po tym, jak zamordowano jej ukochanego, zaangażowanego w walkę polityczną z kolejnymi reżimami. Od czternastu lat wszystkie modlitwy Aasmaani składały się z jednego słowa: mama. Modlitwy i przekleństwa. Wreszcie po latach czekania od kochanego mężczyzny dostaje upragniony dowód, że jej matka żyje. Czy na pewno? Nietuzinkowa powieść o rozpaczy i stracie, o bohaterstwie i cichym trwaniu, o politycznych i osobistych dramatach oraz o trudnym wyborze między macierzyństwem a romantyczną miłością.
  6. Pieśń kolibra – opowieść o brazylijskiej niewolnicy
  7. Szpieg – typowa książka akcji, podobno lepsza niż James Bond
  8. Niewyjaśnione zagadki historii Polski – zapowiada się ciekawie, lubię lektury o takiej tematyce
  9. Biała Gejsza – Była modelka Chelsea Haywood, wychowana w zachodnim świecie, postanawia sprawdzić na własnej skórze, co to znaczy być gejszą we współczesnej Japonii. Jako posiadaczka trzymiesięcznej japońskiej wizy (i mimo świeżo poślubionego męża Matta), zaintrygowana opowieściami o Tokio i Roppongi – dzielnicy nocnego życia – wkracza do jaskini lwa. Zawód hostessy „ma niewielki związek z seksem, wymaga raczej znajomości psychologii i nie ma nic wspólnego z prostytucją”. Ale… Oczarowana miliarderami, którzy „są zabawni, inteligentni, uprzejmi i bardzo często samotni”, zacznie przywiązywać się do swoich klientów, a alkohol i narkotyki zagrożą jej małżeństwu i zdrowiu psychicznemu.

STOSIK Z BIEDRONKI2

W koszu z książkami było jeszcze mnóstwo innych ciekawych pozycji, które jednak musiałam sobie odpuścić z uwagi na i tak nadszarpnięty budżet. Myślę, że zakupy były udane, zwłaszcza, że wszystkie książki są w twardych oprawach, więc całkiem nieźle na tym wyszłam. Koszt jednej książki to 8 zł z hakiem.

Opisy książek pochodzą ze strony: http://www.swiatksiazki.pl/