Platige Image nakręci film o Wiedźminie!

wiedźminPojawiła się dobra wiadomość dla fanów sagi o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Powstanie film o przygodach białowłosego Geralta z Rivi.

Wprawdzie już jedna ekranizacja tej serii została popełniona, ale okazała się totalnym niewypałem. Wówczas obok Michała Żebrowskiego grającego głównego bohatera, pojawił się… gumowy smok, który zrobił furorę, ale niestety w negatywnym znaczeniu tego słowa.

Tym razem za film zabierają się prawdziwi profesjonaliści – Tomasz Bagiński i jego ekipa z Platige Image. Bagiński za swój film krótkometrażowy pt. „Katedra”, oparty na opowiadaniu Jacka Dukaja, w 2003 roku został nominowany do Oscara. Na Facebooku twórcy komentują wydarzenie:

„Potwierdzamy. Rozpoczęliśmy przygotowania do produkcji pełnometrażowego aktorskiego filmu fabularnego „Wiedźmin”, za który odpowiedzialny będzie Tomek Bagiński i ekipa Platige Films. Scenariusz powstanie w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest obecnie w fazie developmentu”.

Sądzę, że Tomasz Bagiński to wybitny twórca i nawet osoby, które nie są fanami twórczości Sapkowskiego obejrzą film z przyjemnością.