Stosik na zimne jesienne wieczory

Ostatnio w mojej biblioteczce pojawiło się sporo nowości wydawniczych. Niektóre z nich to bardzo interesujące propozycje – idealne na długie, jesienne i niestety zimne wieczory. Kiedy nadchodzą chłodniejsze dni, a za oknem jest cały czas szaro i smutno, warto naparzyć pysznej herbaty w ogromnym kubku, wskoczyć pod koc i zagłębić się w świat pasjonującej lektury. Zapas nowych książek zawdzięczam głównie serwisowi Interia, ale mam też ciekawe tomy literatury z wydawnictw. Oto i one:

stosik_październik

  1. Skorumpowani – Robert Kviby- kryminał, podobno oparty na faktach „o tym jak Szwecja na zawsze straciła swoją niewinność – nagroda od serwisu Interia za najlepszą recenzję miesiąca.
  2. Oblicza Grozy – Praca zbiorowa – zbiór opowiadań, horrorów, który zapowiada się bardzo interesująco – egzemplarz recenzencki od serwisu Interia.
  3. Niepoprawny politycznie przewodnik po Islamie i krucjatach – Robert Spencer – jestem bardzo ciekawa tej książki, już nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę się za czytanie – egzemplarz recenzencki od serwisu Interia.
  4. Alphaville witaj w mieście heroiny – Michael Codella & Bruce Bennett – „Ta oparta na prawdziwej historii książka jest opisem współpracy eks-policjanta z Brooklynu, Michaela Codelli, który obrał za swój życiowy cel rozprawienie się z heroinowymi gangami oraz znanego felietonisty Bruce’a Bennetta, pasjonata fascynującej historii Nowe Jorku” –  egzemplarz recenzencki od serwisu Interia.
  5. Holyfood – Szymon Hołownia – kompletnie nie wiem co mam myśleć o tej książce, zaczęłam czytać – egzemplarz recenzencki od serwisu Interia.
  6. Grzeczna Dziewczynka – Mary Kubica – przerażający thriller o porwaniu – egzemplarz recenzencki od wydawnictwa Mira/Harlequin.
  7. Zegar Światowy – Nick Montfort – „Zegar Światowy zawiera 1440 mikrohistorie, które rozgrywają się na świecie w ciągu jednej minuty” – powieść inspirowana twórczością Lema – egzemplarz recenzencki od korporacji ha!art.

Czytaliście, którąś z tych książek?

*Opisy pochodzą z okładek książek