Top 5 chłopaków w literaturze z okazji Dnia Chłopaka

30 września obchodzimy dzień chłopaka. Z tej okazji przygotowałam dla Was listę 5 moich ulubionych chłopców w literaturze. Każdy jest z nich inny, każdy ma inne przygody, problemy i radości, ale pokochałam ich przed wszystkim za ich wspaniałe niezłomne charaktery. Oto oni:

Harry Potter z cyklu o Harrym Potterze

Chłopiec, który jest wychowywany przez swoje okropne wujostwo. Mieszka w komórce i musi ustępować we wszystkim swojemu złośliwemu kuzynowi, aż do dnia, kiedy okazuje się, że jest czarodziejem i zostaje zaproszony do Hogwartu – magicznej szkoły pełnej dziwnych stworzeń, tajemnych przejść, duchów i zwariowanych nauczycieli.

Uwielbiam go za to, że przyjaźń jest dla niego najważniejsza.

Gale Hawthorne z Igrzysk Śmierci

Chłopak, który jest już prawie mężczyzną. Żyje w świecie, gdzie dzieci są wybierane do krwawych igrzysk. Poluje, jest silny, przystojny i szaleńczo  zakochany w Katniss Everdeen, która zgłasza się do igrzysk na ochotnika w zastępstwie za swą młodszą siostrę. Niestety Gale nie ma szczęścia w miłości. 

Uwielbiam go za hart ducha i odwagę.

Pinokio

To drewniany chłopiec, który został wystrugany przez starego Geppeto. Pinokio musi się wiele w życiu nauczyć. Nie chce chodzić do szkoły, jest krnąbrny i lekkomyślny. Przez swoje zachowanie wplątuje się w wiele nieprzyjemnych przygód.

Uwielbiam go za niesforny charakter

Danny Torrance z Lśnienia

Danny wraz z rodzinom przeprowadza się do hotelu Panorama, gdzie jego tata dostaje pracę. Może wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że hotel jest nawiedzony, a Danny ma w sobie jasność, która potęguje kontakty ze złymi mocami.

Uwielbiam go za ponadprzeciętną inteligencję i wyjątkową dojrzałość.

Jim Hawkins z Wyspy Skarbów

To chłopak, który przez przypadek bierze udział w wyprawie w poszukiwaniu legendarnego skarbu kapitana piratów Flinta. To nie będzie łatwa podróż, bowiem nikt się nie spodziewa, że wśród załogi statku znajdą się dawni towarzysze Flinta, którzy pragną odzyskać utracone łupy. Jim znajdzie się w dużym niebezpieczeństwie.

Uwielbiam go za chłopięcą chęć do przeżywania wielkich przygód. 

NAPISZCIE W KOMENTARZU, KTÓRE CHŁOPIĘCE POSTACI LITERACKIE NAJBARDZIEJ LUBICIE