Nie samą książką żyje człowiek #2

Dziś kolejny wpis związany z szeroko pojętą kulturą i rozrywką, ale nie dotyczący literatury. Nie samą książką człowiek żyje! Niestety w mijających tygodniach nie za wiele tej kultury było w moim repertuarze, bo jesień szkodzi mi na zdrowie i jestem ostatnio mało rozrywkowa, ale podzielę się wrażeniami z tego, co zobaczyłam. 

Film:

Blade Runer 2049 jest przepiękny wizualnie i warto było go zobaczyć w kinie z uwagi na fenomenalne efekty specjalne. Nie chodzi o akcję, strzelarki i kosmiczne gadżety, ale o genialne połączenie starego z nowym. Urządzenia przyszłości miały nowoczesną funkcjonalność, ale ich wygląd przypominał te, które widziałam w dzieciństwie u dziadków. Rewelacja! Gdyby film trwał około 45 minut krócej i zakończenie było mniej rozlazłe byłabym zachwycona, ale i tak pozostało pozytywne wrażenie.

Moja ocena: 8/10


Galeria:

Wystawę „Beksiński Nieznany” można obejrzeć we Wrocławiu jeszcze tylko przez kilka dni w Bibliotece Uniwersyteckiej.  Nie jest to wielka wystawa, nie ma wielu obrazów, ale ogromną zaletą jest możliwość zobaczenia filmów dokumentalnych i wywiadów z udziałem malarza, a także jego dzieł audiowizualnych. Chętni mogą przyjrzeć się dziełom w technologi VR, czyli przy pomocy specjalnych okularów, które dają wrażenie wirtualnej rzeczywistości. Taka atrakcja kosztuje 10 zł.

Źródło zdjęcia: https://wroclaw.tvp.pl/34768005/beksinski-nieznany

Moja ocena: 9/10


Rysowanki:

Czasami lubię kompletnie się zrelaksować i odciągnąć myśli od wszystkiego. Pomagają mi w tym różnego rodzaju kolorowanki, krzyżówki i rysowanki. Tym razem wybrałam „Połącz kropki” ze zwierzątkami od wydawnictwa dla.czemu. Ponad 6000 tysięcy kropek daje naprawdę dużo zabawy. Dobre do zajęcia czymś rąk i myśli w zimne i pochmurne jesienne dni. Rysowanki te nadają się zarówno dla małych jak i dużych.

Moja ocena: 7/10


Gry:

Nie jestem jakimś zagorzałym graczem, ale lubię czasami w coś poklikać na telefonie. Ostatnio bardzo wciągnęłam się w „Słowotok”. Jest to gra polegająca na ułożeniu jak największej ilości, jak najdłuższych słów z literek, które są obok siebie. Gra jest w wersji on-line, więc dodatkowym atutem jest nutka rywalizacji, ale trzeba uważać na zużycie internetu, bo to niesamowicie wciąga. Myślę, że spodoba się fanom krzyżówek i wykreślanek.

Moja ocena: 10/10