Chłopak dla teściowej — Agnieszka Walczak-Chojecka

Czy w kawałach o teściowych jest ziarno prawdy? Czy kobieta kobiecie może naprawdę tak uprzykrzyć życie? Czy naprawdę teściowe to diablice wcielone, od których najlepiej trzymać się z daleka? Relacje synowych z teściowymi bywają bardzo trudne. Gdy obie mają wyrobione, niełatwe charaktery to wystarczy mała iskra zapalna, aby nastąpił wybuch.

Diablica

Po śmierci męża Natalia z córką Olgą musi zamieszkać u teściowej. Wydaje się, że główną rozrywką Idy, oprócz gry w karty, jest uprzykrzanie życia synowej. Kobieta jest wyjątkowo złośliwa i robi wszystko, aby Natalia znała swoje miejsce. Na domiar złego Olga, postanawia się wyrwać spod skrzydeł nadopiekuńczej matki i udaje się na casting do odległej Jordanii, gdzie ślad po niej się urywa. Natalia z jednej strony pragnie wyruszyć na poszukiwania córki, a z drugiej sumienie nie pozwala jej pozostawić teściowej bez żadnej opieki. Wpada więc na pomysł, aby znaleźć starszej kobiecie chłopaka.

Trudne relacje

„Chłopak dla teściowej” Agnieszki Walczak-Chojeckiej to zabawna komedia pomyłek. Jest to typowa lektura na lato. Lekka, przyjemna, pozwalająca oderwać myśli i się zrelaksować. Mimo że to niewymagająca powieść, autorce udało się wykreować interesujących bohaterów. Postaci zarówno te pierwszo jak i drugoplanowe są bardzo wyraziste i łatwo można się wczuć w ich sytuację. Agnieszka Walczak-Chojecka świetnie ukazała relacje między uległą, empatyczną synową, a apodyktyczną i wszędobylską teściową. Relacje trudne, ale nie do końca skazane na porażkę.

Miło spędzony czas

Fabuła w pewnym momencie została lekko przekombinowana i napompowana, ale i tak ta historia pozostawiła po sobie dobre wrażenie.  Trzeba zaznaczyć, że mimo iż jest to komedia pomyłek, nie jest to typowa powieść na poprawę humoru, przy której będziecie się śmiać w głos. Niektóre momenty były zabawne, ale niektóre wywoływały irytację, a jeszcze inne poruszały lub wręcz zasmucały. Wprawdzie nie będzie to książka, która na długo zostanie w mojej pamięci, ale miło spędziłam przy niej czas. Historia w sam raz na plażę lub do czytania na kocu w parku.

Moja ocena: 7/10


Tytuł: Chłopak dla teściowej
Autor: Agnieszka Walczak-Chojecka
Wydawnictwo: Luna
Liczba stron: 336


Przeczytaj także recenzję: Ludzie, których spotykamy na wakacjach — Emily Henry


E-booka i audiobooka znajdziecie na Legimi, a ja ma dla Was kod na 30-dniowy bezpłatny okres próbny dla nowych użytkowników!

Legimi 30 dni za darmo – KOD