Druga żona — Sheryl Browne (recenzja + moc rabatów z okazji urodzin Virtualo!

Czy istnieje małżeństwo idealne?

Uwielbiam thrillery psychologiczne, zwłaszcza te o problemach małżeńskich, więc gdy tylko w ręce wpadła mi „Druga żona” Sheryl Browne nie mogłam się oprzeć.

Rebecca nie może uwierzyć w to, że jej przyjaciółka popełniła samobójstwo. Przecież Nicole była taka szczęśliwa z Richardem. Jak to możliwe, że zaledwie po roku, wydawałaby się, idealnego małżeństwa postanowiła odebrać sobie życie? Rebecca musi odkryć prawdę. Zbliża się do wdowca i coraz bardziej wchodzi w skórę zmarłej kobiety, powoli przekonując się, jak rzeczywiście mogły wyglądać jej prawdziwe relacje z mężem i pasierbicą.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Sheryl Browne stworzyła wciągający thriller z wyrazistymi bohaterami. Czytelnik może śledzić fabułę z kilku perspektyw — najpierw naprzemiennie narratorkami są Rebecca (opowiadająca współczesne wydarzenia) oraz Nicole (mówiąca o tym, co działo się przed rokiem), ale później do tej narracji dołączają kolejne postaci, które rzucają światło na dane sceny z jeszcze innego punktu widzenia.

Nie ma tu szaleńczej akcji, ale autorka bardzo dobrze poradziła sobie z budowaniem napięcia. Na początku wszystko w życiu Nicole wydaje się być idealne, ale z każdym kolejnym rozdziałem dostrzegamy nowe rysy. Jak na prawdziwy thriller psychologiczny przystało, odczuwamy niepokój i aż do samego końca jesteśmy trzymani w niepewności. Ta książka doskonale pokazuje też, że nie wszystko jest złotem, co świeci, a to, co wydaje się idealne, wewnątrz wcale takie nie musi być w rzeczywistości.

Thriller idealny na lato

„Druga żona” jest napisana lekkim językiem, przez co szybko mi się nią czytało, a dzięki temu, że postaci były dobrze nakreślone, zżyłam się z nimi i razem z nimi przeżywałam emocje. Czułam zaciskającą się wokół Nicole pętle, wraz z Rebeccą próbowałam wpaść na trop tego, co wydarzyło się z jej przyjaciółką i szczerze nienawidziłam zachowania córki Richarda — Olvii. Jeśli lubicie dreszczyk emocji i domestic thrillery, to polecam tę książkę, jako idealną lekturę na lato.

Rabat na „Drugą żonę”

A teraz wyjątkowa niespodzianka z okazji urodzin księgarni internetowej Virtualo! Z kodem virtualostacja będziecie mogli kupić tę książkę aż o 20% taniej! Kod łączy się z dodatkowymi promocjami, więc warto z niego skorzystać w dniu, kiedy Virtualo zrobi dodatkową promocję na książki Wydawnictwa W.A.B.

Urodzinowe promocje przez dwa tygodnie!

14 urodziny Virtualo będą trwać od 24 czerwca do 4 lipca. Zapowiada się moc wspaniałych promocji na audiobooki i e-booki z różnych wydawnictw! Virtualo to internetowa księgarnia z e-bookami i audiobookami, w której znajdziecie naprawdę mnóstwo świetnych tytułów, więc zanontujcie sobie te daty, bo warto skorzystać z dodatkowych rabatów na nowe tytuły! A ponadto zapisując się do newslettera będziecie mogli skorzystać z 10% zniżki na całe zakupy. Warto zaglądać do Virtualo codziennie, bo każdego dnia będzie inna promocja, na e-booki i audiobooki z innych wydawnictw. Jedno jest pewne — będzie w czym wybierać!

Pamiętaj, z kodem Virtualostacja otrzymasz dodatkowe 20% rabatu!