Mecz wygrywa się w szatni — Jon Gordon i Mike Smith

Czy drużyną sportową zarządza się tak samo jak pracownikami biurowymi w korporacji? A może zasady komunikacji z członkami zespołu da się przełożyć na relacje rodzinne? Jon Gordon i Mike Smith w książce „Mecz wygrywa się w szatni” przekonują, że dobrze naoliwiona machina współpracy powinna zadziałać wszędzie.

7 zasad

Mike’a Smith to wieloletni trener drużyny NFL Atlanta Falcons, a Jon Gordon jest wybitnym konsultantem wielu uczelnianych i profesjonalnych drużyn sportowych. W swojej książce Mecz wygrywa się w szatni przedstawiają siedem kluczowych zasad, które pozwolą na stworzenie zespołu zdolnego do zwycięstwa. Oto one: zacznij od kultury; zarządzaj dobrą energią; imponuj konsekwencją; komunikuj się; zbuduj zażyłość; nie stroń od poświęceń; pokaż, że ci zależy. Wydaje się proste? Niestety w zarządzaniu nie jest to takie łatwe.

Mecz wygrywa się w szatni i nie tylko

To poradnik dla trenerów, menedżerów i liderów, którzy pragną zmotywować swoje zespoły do osiągania sukcesów. Autorzy opierają swoje porady na doświadczeniach z pracy z drużynami sportowymi, ale ich rady można z powodzeniem zastosować również w innych dziedzinach, czy chociażby przełożyć na relacje rodzinne.

Pozbądź się wampirów

W książce autorzy podkreślają, że sukces zespołu zależy nie tylko od umiejętności i talentów poszczególnych zawodników, ale również od pracy zespołowej i pozytywnego podejścia do treningów i meczów. Między innymi radzą, aby uciszyć wampiry energetyczne, które wprowadzają negatywne podejście do drużyny i podkopują jej morale.

Klucz do sukcesu

Gordon i Smith wskazują, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest dobra komunikacja w zespole, a także wzajemne zaufanie i poszanowanie między członkami drużyny. Autorzy opisują, jak skutecznie motywować zespół, jak radzić sobie z porażkami oraz jak utrzymać pozytywną atmosferę w szatni.

W sam raz dla liderów

Myślę, że Mecz wygrywa się w szatni” może być inspirującą lekturą, która zainteresuje nie tylko trenerów i menedżerów sportowych, ale również każdego, kto pragnie nauczyć się, jak budować zespoły zdolne do osiągania sukcesów. Książka ta pokazuje, że sukces zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od pracy zespołowej, komunikacji i pozytywnego nastawienia.

Muszę Was jednak ostrzec, jeżeli nie kręci Was tematyka zarządzania i nie przepadacie za poradnikami, nie znajdziecie w tym tytule niczego dla siebie.

Moja ocena: 6/10


Tytuł: Mecz wygrywa się w szatni
Autor: Jon Gordon i Mike Smith
Przekład: Aleksandra Samson Banasik
Wydawnictwo: MT Biznes
Liczba stron: 168


Jeśli Ty też chcesz wygrywać, sprawdź kod promocyjny sts


Artykuł promocyjny