Nie ma tego złego — Lauren Weisberger

Gdy życie wywraca się do góry nogami, ciężko odnaleźć równowagę. Bohaterki najnowszej powieści Lauren Weisberger autorki „Diabeł ubiera się u Prady” będą musiały się zmierzyć z przeciwnościami losu, których kompletnie się nie spodziewały. 

Podejrzana sprawa

Karolina Hartwell, żona senatora i była supermodelka, zostaje aresztowana za jazdę pod wpływem alkoholu. Wszyscy uwierzyli w ten skandal, a prasa nie daje jej spokoju. Sęk w tym, że kobieta nie została nawet przebadana alkomatem. Emily Charlton, niegdysiejsza asystentka Mirandy Priestly z prestiżowego magazynu modowego Runway, obecnie pracuje jako konsultantka do spraw wizerunku gwiazd kina i celebrytów. Ostatnio jednak zostaje zdetronizowana przez młodocianą gwiazdę social mediów i traci zlecenie za zleceniem. Karolina Hartwell i kręcąca się wokół niej afera jest jej jedyną szansą na powrót na dawne tory.

Dojrzalsza bohaterka

„Nie ma tego złego” Lauren Weisberger to kontynuacja cyklu „Diabeł ubiera się u Prady”, ale można tę książkę przeczytać zupełnie niezależnie. Tak naprawdę trzecią część łączy tylko postać Emily, która jest dojrzalsza, odmieniona i zupełnie inna niż w pierwszym tomie, a sama Miranda Priestly — demoniczna pogromczyni asystentek — pojawia się tylko w jednym niewiele znaczącym epizodzie. To literatura obyczajowa o dobrze sytuowanych kobietach z przedmieść, które nie muszą pracować i mogą pozwolić sobie na spotkania towarzyskie przy lampce wina w południe. Nie jest jednak ona płytka.

Inna niż poprzednie części

Powieść tę czytało mi się niespodziewanie dobrze. Opowiada ona o kobiecej sile, o przyjaźni i o tym, że gdy mamy wsparcie, to można wyjść nawet z najgorszego bagna. Autorce udało się wykreować ciekawe postaci, które wzbudzają emocje i z którymi łatwo się utożsamić, a sama fabuła jest też niczego sobie. Tym razem (w przeciwieństwie do poprzednich tytułów serii) tekst nie jest jednym wielkim lokowaniem produktów modowych, a postaci nie mają w głowie jedynie ubrań i kariery. Liczy się coś więcej.

Na długie jesienne wieczory

Może nie jest to jakaś wyjątkowo ambitna literatura, ale jeśli oczekujecie lekkiej, przyjemnej kobiecej książki na nadchodzące długie jesienne wieczory, to nada się w sam raz. Polecam!


Tytuł: Nie ma tego złego
Autor: Lauren Weisberger
Przekład: Waliś Robert
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 416


Przeczytaj także recenzję: Diabeł ubiera się u Prady — Lauren Weisberger


E-booka i audiobooka znajdziecie na Legimi, a ja ma dla Was kod na 30-dniowy bezpłatny okres próbny dla nowych użytkowników!

Legimi 30 dni za darmo – KOD