Pełna moc możliwości – Jacek Walkiewicz

Jacka Walkiewicza poznałam przez przypadek, nie osobiście, a za pośrednictwem YouTube. Obejrzałam wykład „Pełna moc możliwości” i poruszył mnie on do głębi. Opowiadał on o tym, że nie wolno się bać, trzeba mieć odwagę w podejmowaniu kolejnych kroków, że wszystko, co się nam w życiu przydarza jest, albo miarą naszego sukcesu, albo wynikiem pewnych decyzji. Pan Walkiewicz mówił także, że nawet jak nam się nie powiedzie, nie powinniśmy się poddawać, bo każda porażka jest nauką na przyszłość, a konformizm jest nijaki. Niby prawdy oczywiste, ale przekazane w taki sposób i poparte takimi przykładami, że w ciągu chwili potrafiły zmienić moje nastawienie. 

Miałam okazję osobiście uczestniczyć w wykładzie tego pana podczas Targów Książki w Warszawie i stwierdzam – ten człowiek ma w sobie moc! Nie czytuję książek motywacyjnych, ani poradników typu „Jak być szczęśliwym”, „Jak zmienić swoje życie w 5 minut”, „Jak zmieniać świat za pomocą pozytywnych słów” itp., ale zarówno wykład, jak i książka „Pełna moc możliwości”, a przede wszystkim sposób w jaki Jacek Walkiewicz przekazuje informacje sprawiły, że coś we mnie ruszyło. To lektura zupełnie innego kalibru.

„Twój czas jest teraz, a życie jest ciągle piękne, bo jest nie tylko plastyczne, ale i tajemnicze. Gdybyśmy dzisiaj już wiedzieli, co będzie za dwadzieścia lat, to by takie nie było. Człowiek straciłby frajdę odkrywania i kreowania każdego nowego dnia. Pamiętajcie o tym zawsze, kiedy mówicie, że chcielibyście wiedzieć, mieć, być. Bo gdyby to się już stało, to co dalej byście z tym zrobili?”*.

„Pełna moc możliwości” to rozbudowana forma wykładu, który został udostępniony na YouTubie. Jacek Walkiewicz na podstawie swoich osobistych przeżyć i zdarzeń, które dotyczyły jego bliskich, pokazuje, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Na wszystko musimy sobie sami zapracować – zarówno na sukcesy, jak i na porażki. To, że nie chce nam się czegoś robić w pracy nie jest kwestią szefa, zarobków, czy nudnych zasad, to wynik wcześniej podjętych wyborów. Nie mamy na wszystko wpływu, ale na wiele rzeczy tak. Na przykład na wybór pracy, na swoje podejście, motywację oraz nawet na odpowiednie sformowania, których używamy przy negocjacjach lub w zwykłych relacjach międzyludzkich.

Ta książka zawiera wiele mądrości, które możemy zastosować w życiu. Mądrości te nie są przy tym wyssane z palca, jak to bywa w przypadku niektórych poradników, a przede wszystkim dostosowane do polskich realiów, co sobie bardzo cenię. Polecam „Pełną moc możliwości” wszystkim, bo każdy znajdzie w niej coś dla siebie, a inspirujący wykład możecie obejrzeć poniżej.

*Walkiewicz J., Pełna moc możliwości, Helion, Gliwice 2015 r., str. 30

Moja ocena: 9/10