Siedmiu mężów Evelyn Hugo — Taylor Jenkins Reid

Są takie książki, o których jest od razu głośno i są nadwyraz wychwalane przez blogerów i influencerów. Zazwyczaj do takich tytułów podchodzę ze sporą dozą ostrożności, bo często okazuje się, że to, co staje się bestsellerem, niekoniecznie trafia w mój gust literacki. Ale powieść „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” zebrała tak pozytywne recenzje i polecało mi ją już tyle osób, że postanowiłam w końcu zaryzykować. Nie żałuję ani chwili spędzonej z tą historią.

Nieoczekiwany wywiad

Niedostępna Evelyn Hugo, niegdyś jedna z najsławniejszych i najpiękniejszych aktorek Hollywoodu, u kresu życia postanawia udzielić wywiadu. Na powierniczkę swojej historii wybiera Monique, młodą i niedoświadczoną dziennikarkę prestiżowego pisma. Początkowo kobieta myśli, że gwiazda kina będzie mówić o wystawionych na aukcję sukniach, ale starsza Pani ma inny plan. Chce przekazać Monique historię życia, z której ma powstać szokująca biografia warta miliony. Aktorka zdradzi w niej, kogo kochała przez większość życia, mimo że aż siedmiokrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Jedynym warunkiem jest to, że książka może być opublikowana dopiero po śmierci Evelyn Hugo.

„Kiedy dostajesz możliwość zmiany swojego życia, bądź na nią gotowa. Świat niczego nie daje, musisz sama po to sięgnąć”*.

Siedmiu mężów Evelyn Hugo. Kogo kochała aktorka?

„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” Taylor Jenkins Reid to świetnie skrojona historia o sławie, salonowych kulisach, hollywoodzkich układach, trudnych wyborach, ale przede wszystkim o wielkiej miłości. Główna bohaterka, snując opowieść, przeprowadza czytelnika przez swoje życie, od wczesnej młodości w biedzie, poprzez nieudane pełne przemocy małżeństwo i szczyt kariery, aż po jesień życia. Dlaczego do tych zwierzeń gwiazda filmowa wybrała, młodą niedoświadczoną dziennikarkę. Miała w tym swój ukryty cel. I gdy dojdziemy do finału, będziemy przecierać oczy ze zdumienia. Pokochamy albo znienawidzimy Evelyn Hugo.

W TOP 10

Jeżeli mielibyście przeczytać tylko jedną powieść obyczajową w tym roku, niech to będzie „Siedmiu mężów Evelyn Hugo”. Mimo że mamy dopiero marzec, ja już teraz wiem, że ten tytuł znajdzie się w moim TOP 10 najlepszych książek 2023 roku. Polecam i podpisuje się pod wszystkimi zachwytami.

Moja ocena: 10/10


Tytuł: Siedmiu mężów Evelyn Hugo
Autor: Taylor Jenkins Reid
Przekład: Agnieszka Kalus
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 536


Przeczytaj także recenzję: Lekcje chemii — Bonnie Garmus


Cenę książki możesz porównać na 3tam