Tydzień z Kingiem

pobraneW poniedziałek, 21 września, Stephen King kończy 68 lat. Postanowiłam to uczcić. Na blogu pojawią się wpisy związane z niekoronowanym Królem Horroru, zwanym przez niektórych Mistrzem. 

W urodziny pisarza wezmę udział w Ogólnopolskim Dniu Czytania Stephena Kinga, zachęcam do dołączania do wydarzenia na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/922910531102130/. Mimo że to dzień, w którym muszę 8 godzin spędzić w pracy, postanowiłam zrobić sobie maraton czytania dzieł tego autora. Do maratonu wybrałam trzy książki – Cujo, Lśnienie i Rose Madder. Tytuły mogą się jeszcze zmienić, bo trochę książek Mistrza posiadam i wszystko zależy od nastroju. Oczywiście jednego dnia, a raczej wieczoru, nie przeczytam ich w całości, ale zrelacjonuję Wam jak mi poszedł maraton i ile udało mi się stron przeczytać.

Na pewno w przyszłym tygodniu możecie spodziewać się recenzji Carrie, którą skończyłam już czytać i którą jestem zachwycona. Planuję także zrobić zestawienie najlepszych według mnie ekranizacji/adaptacji książek Kinga. Zastanawiam się również nad konkursem, gdzie do wygrania będzie książka tego pisarza.