Darmowe audiobooki – gdzie znaleźć?

Audiobooki są bardzo potrzebne. Szczególnie osobom niewidomym i niedowidzącym, albo tym które nie mogą się poruszać. Przydają się także podczas długiej podróży samochodem lub podczas ćwiczeń na siłowni. Osobiście nie jestem zwolenniczką książek mówionych, po prostu nie umiem ich słuchać, za bardzo się rozpraszam i nie potrafię chłonąć treści tak jak robię to w przypadku książki tradycyjnej. Jednak wiem, że są osoby, które przedkładają rolę audiobooka nad rolę książki papierowej, dlatego postanowiłam dla Was stworzyć listę miejsc, z których można ściągnąć lub odtworzyć legalnie bezpłatną literaturę zamkniętą w plikach audio:

  1. Legimi – tu macie aktualny (z 2021 r.) darmowy kod do Legimi na 30 dni. bezpłatnego okresu próbnego. Kod jest dla nowych użytkowników aplikacji: https://www.legimi.pl/kod/yexw3/?fbclid=IwAR07X0qDMBBWjZkGzWuehnd_7T9116l539JTn9wkAINZzlWNE6zG5HkwWJ0
  2. Biblioteka – niektóre biblioteki są wyposażone w książkę mówioną, wystarczy spytać – nieraz to są całkiem spore zasoby. Niektóre biblioteki (np. we Wrocławiu) współpracują również z Legimi i można uzyskać w nich kod z darmowym dostępem do abonamentu.
  3. You Tube – tutaj można słuchać audiobooków i słuchowisk do woli. Wprawdzie nie ma wszystkich książek świata, ale każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
  4. Wolne Lektury – to miejsce, gdzie czytelnik znajdzie spory wybór lektur i literatury klasycznej, audiobooki publikowane są w całości, pogrupowano je według autorów.

https://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/

  1. Złote Myśli – na tej stronie znajdziemy mnóstwo poradników, związanych z rozwojem osobistym.

http://www.zlotemysli.pl/kategorie/20/darmowe-ebooki.html

  1. Spotify – tutaj oprócz muzyki znajdziemy też bezpłatne audiobooki, nieco mogą rozpraszać reklamy między rozdziałami, ale o tyle jest to ciekawe rozwiązanie, że możemy poprać aplikacje na telefon i mieć audiobooki cały czas przy sobie J.

https://www.spotify.com/

  1. Nexto – to księgarnia internetowa, ale można znaleźć też książki audio za darmo.

http://www.nexto.pl/audiobooki/darmowe_audiobooki_c1208.xml

  1. Audioteka – z tej strony możecie pobrać obszerne fragmenty audiobooków, ale żeby otrzymać całość należy za nią zapłacić.

http://audioteka.pl/bezplatny-rozdzial,kolekcja.html

  1. OpenCulture – lubicie czytać po angielsku? To tutaj znajdziecie niezłą bazę audiobooków

http://www.openculture.com/freeaudiobooks

Czy znacie jakieś inne legalne miejsca, gdzie można pobrać audiobooki?

ZOBACZ JAK DIAMETRALNIE ZMIENIŁO SIĘ MOJE PODEJŚCIE DO AUDIOBOOKÓW W CIĄGU OSTATNICH LAT – KLIK


Darmowe e-booki — gdzie znaleźć?